Rubriky
Česko

15 nejlepších aquaparků v Česku

Kdo by si nechtěl užít den plný relaxu, zábavy i sportování? Přesně to totiž nabízí aquaparky. Ať už hledáte výlet pro celou rodinu, nebo si chcete odpočinout se svou drahou polovičkou, projděte si náš seznam těch nejlepších aquaparků v Česku – třeba vás jeden z nich zaujme a v nejbližší době se do něj vydáte. A nebojte se, nemusíte být nutně jen z Prahy a okolí, abyste si tento zážitek mohli dopřát. Kde že se tedy můžete projet na dlouhém tobogánu, zrelaxovat se ve vířivce, vyhřát se v luxusní sauně a pořádně si zaplavat?

1) Aquapark Čestlice (Aquapalace Praha) 

Největší aquapark nejen v Česku, ale také v celé střední Evropě rozhodně nezklame a v široké nabídce si vybere opravdu každý. Ne nadarmo má areál ve svém názvu “palác”, je totiž neuvěřitelně rozlehlý. V nabídce je klasický vodní svět s 21 skluzavkami a vodopády (včetně toho nejdelšího v Česku), skoro půl kilometru dlouhá řeka, umělé vlnobití a spacebowl. V saunovém světe je hned 14 různých prohříváren. Na své si přijdete i díky široké nabídce spa a wellness procedur či fitness centru či několika barům a restauracím. Pokud jste z daleka, můžete se v areálu dokonce i ubytovat. Stojí za to, sledovat webové stránky aquaparku, jelikož často vymýšlí doprovodné akce a programy.

2) Aqualand Moravia 

Obří a moderní aquapark na Moravě (konkrétně v Pasohlávkách na Pálavě) má k dispozici celkem 16 bazenů o rozloze více než 3000 m²! Nechybí tobogány a skluzavky jak pro ty nejmenší, tak i pro milovníky adrenalinu, atrakce v podobě umělého mořského vlnobití, řeka, zábavné bazény se zábavou pro děti, ale i klidnější relaxační bazény a vířivky. A když už zmiňujeme relaxaci – samozřejmostí je kromě vířivek i několik druhů saun a lázní, terapií, masáží a procedur. A pokud vás omrzí koupání, Aqualand Moravia nabízí i unikátní zážitek v podobě 7D kina.

3) Aquapark Babylon v Liberci

Zajet do Liberce se vám vyplatí zvlášť pokud chcete spojit aquapark ještě s něčím dalším – Centrum Babylon Liberec toho totiž jako komplex nabízí mnohem víc a využít tak můžete i přidružený lunapark nebo iQPARK. Nás však přeci jen zajímá hlavně aquapark – v něm díky stylu interiéru zažijete hlavně netradiční steampunkovou atmosféru, užít si můžete vodní skluzavky a čtyři velké tobogány, divokou řeku, vodní hrad, relaxační jeskyně a whirlpooly, vodní masáže, sauny a v případě vyhládnutí i navštívit bar s občerstvením. Nalákat vás může také pravidelná laserová show.

4) Aquacentrum Šutka

Moderní a oblíbený areál v Praze nabízí nejen klasický plavecký bazén, pro sportovce. V areálu naleznete 2 velké tobogány, 3 skluzavky, řeku, vodopád, relaxační bazén, brouzdaliště pro nejmenší, vířivku a vodní bar s občerstvením. Pro trochu relaxu můžete zkusit dvě místní finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a relaxačními místnostmi, dvě parní lázně, nebo si objednat masáž či návštěvu solária. V letních měsících můžete využít venkovních teras. Aquacentrum Šutka je navíc navzdory své lokalitě a modernímu vybavení poměrně levné. 

5) Aquapark Olomouc

Do Olomouce by měli vyrazit hlavně ti, kteří hledají trochu adrenalinu a zábavy. Součástí aquaparku je jak venkovní, tak i zastřešený areál – oba dva zhruba o rozloze 600 m², celkem tedy 1200 m². Slíbený adrenalin vám zajistí například proudový kanál, vodní dělo, tobogány, trychtýř spacebowl,… Samozřejmě ale nepřijdete ani o relaxaci, najdete zde odpočinkovou zónu, solárium, masáže, whirlpool i sauny.  

6) Aquapark Uherské Hradiště

Další skvělý aquapark na jižní Moravě naleznete v Uherském Hradišti. Stejně jako v ostatních případech, i tady naleznete tolik vyžití, že bude nejlepší rezervovat si na návštěvu celý den. Celkem je areál rozdělen na čtyři části, první je pro kondiční plavání, druhá pro aktivity a zábavu i relax, třetí je wellness a čtvrtá je venkovním letním koupalištěm. Najdete tu nejdelší moravský tobogán, který navíc můžete sjet na nafukovacích duších. Zkuste ale i divokou řeku nebo chrliče. Pro odpočinek jsou k dispozici čtyři sauny, lázně i whirlpool. O občerstvení se v areálu stará celkem pět restaurací. 

7) Aquapark Olešná

Aquapark Olešná se nachází ve Frýdku-Místku a je unikátní hlavně svým výhledem na panorama Beskyd s Lysou horou – nejen proto ho ocení hlavně ti, kteří se chtějí zrelaxovat a užít si trochu pohody. Saunový svět nabízí několik druhů saun, aromaterapii, solné římské lázně, pravidelně pořádá saunové ceremoniály a lze si objednat masáže. Nudy se ale bát nemusíte, pro akčnější povahy je připravená divoká řeka, tobogány a skluzavky, proudový kanál, hodiny aqua aerobiku či turnaje v nohejbalu a plážovém volejbalu. Pro děti je připraven samostatný bazén i se skluzavkou. 

8) Aquapark Wellness Kuřim

Nový a moderní komplex nabízí nesčetně mnoho variant relaxace, ani děti se však nudit nebudou. Základem aquaparku je 25 metrů dlouhý plavecký bazén, dále tobogán se skluzavkou, rekreační bazén a hlavně řada regeneračních procedur a programů, masáže, sauny, aromaterapie, koupele či fitness centrum. Součástí komplexu je i restaurace se salonkem a takzvaný mokrý bar, takže se nemusíte bát, že by vám při návštěvě vyhládlo.

9) Aquapark Vyškov

Aquapark ve Vyškově nabízí jak venkovní letní areál, tak vnitřní, krytý, který je k dispozici celoročně. Samostatně pak stojí i 2 sauny s ochlazovacím bazénkem a relaxační zónou, kde si můžete odpočinout po náročném dni a zlepšit si imunitu. Zmíněný krytý areál pak nabízí klasický 25 metrů dlouhý bazén pro kondiční plavání, rekreační bazény s masážemi a chrličem, bazének pro děti, tobogány a další vodní atrakce, vířivku i parní saunu. V areálu jsou pak navíc k dispozici i některé služby, a to včetně solária, manikúry, kadeřnictví či restaurace. 

10) Aquapark Špindlerův Mlýn

Aquapark (a hotel) Špindl se nachází ve velice atraktivní lokalitě v Krkonoších, takže stojí za to si zde naplánovat větší výlet a projít si i okolí. Pro akčnější povahy je připraven klasický a rekreační bazén, tobogány, včetně člunového tobogánu, divoká řeka. Děti využijí dětský bazén a ti, kteří si chtějí spíše odpočinou, jistě nepohrdnou malou i velkou vířivkou, finskou nebo parní saunou, masážemi či solnou jeskyní. Díky tomu, že aquapark je propojen s hotelem, není problém se v této lokalitě rovnou i ubytovat.

11) Buly aréna a aquapark Kravaře

Součástí velkého sportovního komplexu Buly Aréna je i aquapark. Hlavní bazén s plaveckými drahami, množstvím chrličů, vodních děl, masážních lehátek, s vodopádem, tobogánem, jeskyní a divokou řekou je skvělým místem pro odpočinek, sport i aktivity s dětmi. A pokud byste přeci jen chtěli trochu více klidu, tak je samozřejmostí i whirlpool zóna, klasická i parní sauna, solárium a masáže. Pro nejmenší děti jsou zde dva malé bazénky. Ani bar s občerstvením zde nechybí, takže o vás bude plně postaráno. 

12) Aquaforum Františkovy lázně

Aquaforum ve Františkových lázních se prezentuje jakožto největší a nejkrásnější aquapark českých lázní. A není divu. V létě je zde přístupný velký venkovní areál, celoročně pak ten vnitřní, krytý. Ten skrývá klasický plavecký bazén pro sportovce, rekreační bazén s masážemi a perličkou, vodním hřibem a jeskyní, tobogán, dětský bazén s řadou atrakcí a nakonec vnitřní vířivku a saunu pro ten opravdový relax. 

13) Vodní ráj Jihlava

S letní venkovní i krytou částí areálu je Vodní ráj Jihlava, největší aquapark na Vysočině, vhodný pro návštěvu kdykoliv v průběhu roku. V té kryté najdete mimo jiné krytý rekreační bazén o rozloze 330 m², vířivku, dětské brouzdaliště, krytý tobogán dlouhý 108 metrů (čímž patří k těm nejdelším v česku), divokou řeku, masážní trysky, vodopády, chrliče, vodní clonu a perličková lůžka. Pokud budete mít chuť na trochu relaxace, jsou vám k dispozici klasická suchá sauna, zmíněná vířivka, parní lázeň, solárium, masáže či odpočinková zóna. Pokud vám ve vodě vyhládne, můžete zajít do bufetu u vstupu. 

14) Městské lázně Hradec Králové

Pokud jste poblíž města Hradec Králové, zkuste zavítat do místního aquacentra v původní budově městských lázní. Vyžití zde najde celá rodina víc než dost – k dispozici je rekreační bazén s unikátním vlnobitím (to bylo instalováno již roku 1932 a dodnes po rekonstrukci slouží každou půlhodinu!), tobogán, bazény s masážemi a perličkovými lůžky, dětský koutek s hračkami a skákacím hradem, relaxační parní kabiny, sauna s ochlazovacím bazénkem, solárium, bar, ale také kosmetický salon nabízející manikúru, pedikúru, kadeřnictví i masáže. Pokud je pro vás Hradec Králové příliš daleko, můžete se v této budově i ubytovat. 

15) Aquapark Laguna Třebíč

Aquapark Laguna má vše, co byste si při návštěvě vodního světa mohli přát. Klasický plavecký bazén s osmi drahami je tu hlavně pro kondiční plavání a myslí se i na děti, pro které je připraven malý dětský bazének. Zábavní zóna pak nabízí rekreační bazén s divokou řekou, houpací kolébkou, chrličemi, masážními lůžky, vířivkami i podmořskou jeskyní s akváriem. Pokud toužíte po troše adrenalinu či netradičním zážitku,určitě nevynechejte 132 metrů dlouhý tobogán nebo venkovní celoročně přístupný bazén se slanou vodou. A po sjezdu tobogánem si můžete perfektně odpočinout ve wellness zóně s pěti finskými saunami, parní saunou, ochlazovacím bazénkem, kneippovým chodníkem, ledopádem, odpočinkovými zónami a barem s posezením. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *